BC Elva meeskond ja naiskond jääb esimese poolaastaga rahule

Olukord Eestis on spordimaastikul keeruline ning paljud võistlused peatatud, mis annab hea võimaluse vaadata tagasi esimesele poolaastale 2020/21 hooajal.

BC Elva/CHK naiskond jätkab oma debüüthooajaga. Kui veel möödunud suve alguses polnud BC Elval plaanis naiskonda välja tuua,  siis vaid nädalatega muutusid asjad kiiresti ning esmakordselt ajaloos osales Elva korvpallinaiskond nii naiste esiliigas kui ka naiste karikavõistlustel.

Rekordarv naiskondi

2020/21 hooajal võttis Eesti naiste karikavõistlustest osa rekordarv võistkondi ehk kaheksa, kelle hulgast BC Elva/CHK jäi viiendale kohale. Võistkonna juhendaja Timo Eichfussi sõnul oli algselt plaanis naiskonnaga karikavõistlustel play-offi jõuda. “Kahjuks see ei õnnestunud ning arvan, et selle võime kirjutada mängule G4S naiskonna vastu, kus enne viimase veerandaja algust juhtisime veel 20 punktiga, aga lõpuks kaotasime kahega. Mis teha, korvpall ongi selline ja võtan süü enda peale. Puhas treeneri kaotus,” selgitas Eichfuss.

– BC Elva/CHK | Foto: Siim Semiskar

Naiste karika turniiritabeli leiate siit: http://www.basket.ee/et/naiste-karikas/12/turniiritabel/

Mängud jätkuvad tänavu veel naiste esiliigas, kus BC Elva/CHK hoiab tabelis 2. kohta kolme võidu ja ühegi kaotuseta. Nende ees on tabelis Luunja naiskond (4-0) ja kolmandal kohal Audentese Spordiklubi (2-0). Järgmiste mängudega loodab naiskond alustada veebruaris, seni tehakse treeningutel kõvasti tööd.

Naiste esiliiga kohta leiate infot: http://www.basket.ee/et/naiste-korvpalli-liiga/144/

Lõuna-Eestis alustas lõpuks rahvaliiga

BC Elva meeskond mängib hooajal 2020/21 Optibet Rahvaliiga Lõuna regiooni kui ka Tartumaa Terminal Oil Cup II liiga meistrivõistlustel. Rahvaliigat polnud enne 2020. sügist varem Lõuna-Eestis toimunud.

Praegu on pooled mängud põhiturniirist peetud ning BC Elva (3-1) hoiab Kambja Valla (4-0) ja Ylicooli (4-0) taga kolmandat kohta.  Ainuke kaotus on tulnud siiani vastu võtta Rahvaliiga avamängus, kui Kambja valla meeskonnale jäädi alla  71:53.  Ülejäänud kolm mängu on lõppenud BC Elva kindla võiduga, kui BC Karl Infrat võideti 85:69, Nõo Lihavürsti 47:75 ja KK Põltsamaa/TÄV Gruppi
108:44
.

Optibet Rahvaliiga Lõuna- Eesti tegemistel saab silma peal hoida siin: http://rahvaliiga.ee/et/louna-regiooni-rahvaliiga/222/

Terminal Oil CUP II liigas hoiab Elva korvpallimeeskond (2-0) teist kohta, esimeses mängus võideti “Tartu Ülikooli KK/METEC” 91:67 ja “Tartu Kalevi Palliklubi” 110:106. Neid edestab ReinPaul (3-0), kes on pidanud väljakul ühe mängu rohkem. Sama palju võite BC Elvaga on ka Nõo Lihavürstil, kes hoiab tabelis kolmandat kohta.

BC Elva juhendaja Lehar Kumari tõdes, et: ” Kambja mängus oli vigastusega kimpus meie üks liidritest, Madis Šumanov. Ta on praegu heas hoos ja korvi all on ta suur jõud. Kindlasti lähme igat mängu võitma ja tahame mõlemas liigas finaalis olla!” Terminal Oil CUP II liigas aitab võistkonda ka Timo Eichfuss.

– Madis Šumanov | Foto: Timo Eichfuss

Terminal Oil CUP II liiga tabel: http://www.vile.ee/?mid=98

Meeskond kibeleb sarnaselt naiskonnale uuesti vormi selga tõmbama ning ootab põnevusega väljakule naasmist. Loodame, et peagi lubab valitsus jälle võistlusi korraldada ning meie korvikütid saavad näidata häid tulemusi.

Fännidele edastame niipea kui võimalik info saabuvast mängugraafikust, et oleks võimalik omadele kaasa elama tulla. Kohtume varsti!